Kdo může provádět opravy bazénových čerpadel

Čím dál více lidí má na zahradě bazén. A je to pochopitelné, neboť teploty v létě jsou čím dál vyšší, a právě chladná voda bazénu představuje nejlepší způsob, jak se v takovémto počasí ochladit. Problém ovšem je, že právě horké letní dny představují ideální podmínky pro rozvoj řas a sinic.

Abychom jej alespoň zpomalili, je nutné použít filtrační zařízení. Jeho součástí je i čerpadlo, které nabere vodu z bazénu, prožene ji přes filtrační médium, kde se vyčistí, a zase ji vypustí zpět. Tak je zajištěno, že voda bude stále čistá.

míč v čistém bazénu

Ovšem je potřeba si uvědomit, že i tato zařízení se mohou poškodit. Pak budeme shánět někoho, kdo dělá opravy bazénových čerpadel. Avšak není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Předem si musíme ujasnit několik věcí, abychom následně neplatili zbytečně moc. V první řadě bychom se měli podívat, zda je čerpadlo ještě v záruce. Pokud ano, řešení je jednoduché: odvezeme jej na příslušnou prodejnu, kde nám jej opraví, případně nám vrátí peníze, nebo si budeme moci vzít nové. V každém případě zde nepřijdeme ani o korunu.

skok do bazénu

Dobrá, ale co když už je po záruce, případně bylo poškození způsobeno něčím, na co se záruční podmínky nevztahují? V takovém případě se můžeme buď pokusit o opravu sami, zajít do nějaké opravny, nebo využít oficiálního servisního místa. Všechny možnosti mají svá pro a proti.

V prvním případě platíme pouze za materiál, avšak pokud přesně nevíme, co děláme, můžeme situaci značně zhoršit. Pokud se rozhodneme pro běžnou opravnu, pak je to sice stále levnější řešení, a ten člověk zde ví, co dělá, avšak nemůžeme si být jisti kvalitou odvedené práce. Poslední možnost, tedy využití autorizovaného servisu, je zdaleka nejdražší, avšak můžeme si být jisti výsledkem. Navíc se na opravu bude vztahovat záruka, což je další plus, které jiné možnosti nenabízí. Záleží tedy na vás, která vám z nich bude připadat nejvýhodnější.