Uhádnou váš věk?


Vypadat na méně let než vám skutečně je nemusí být jen zbožné přání. Stačí, když se se o sebe budete starat. Nesmíte ale čekat, že v 50 budete vypadat na 20. musíte mít reálná očekávání, a také pro ně něco musíte udělat. Je potřeba vědět co všechno je ve vašich rukách a co můžete ohledně svého zdraví a vzhledu ovlivnit.

Náš věk je možné spolehlivě poznat na rukách, krku, obličeji a dekoltu. Okolo šedesátky má většina žen spoustu hlubokých vrásek. Vy je ale mít nemusíte. Základem v boji proti vráskám je kvalitní kosmetika. Musíte už během mladšího věku zjistit co vám sedí, a to používat. Kosmetiku není dobré střídat, a také je nutné používat SPF každý každičký den. I když vám to možná přijde jako nepodstatná věc, SPF odráží nadbytek slunečního záření. A právě sluneční záření je přímo spojeno se vznikem hlubokých vrásek a hlavně pigmentových skvrn. Pokud nechcete vypadat starší, je SPF nutností, kterou musíte používat na všechna vystavená místa.

žena vrásky

Důležitý je také kolagen, který je obsažený v pleti, kostech, vlasech a nehtech. Jak z těla začne ubývat, poznáte to na sobě. Nejen že vaše pokožka bude vrásčitější a povadlejší, ale můžou vás začít bolet klouby. Úbytek kolagenu je předpokladem pro vznik artrózy. Na to pozor, pokud nechcete skončit jako čekatel na výměnu kloubu, užívejte kolagen už od 30 let, kdy se z těla začíná ztrácet.

kolagen prášek

Ideální je tekutý kolagen, který můžete získat smícháním práškového kolagenu s vodou a nebo můžete pít hotové kolagenové drinky. Ty jsou ale samozřejmě nejdražší a tak raději sáhněte po prášku, z něhož si nápoj připravíte i doma. Pozor – kolagen se váže na vodu, takže extrémně důležitý je je pitný režim. Myslíte si, že mladší vzhled vám dokážou vrátit pleťové masky? U nich je účinek minimální, tedy pokud se o sebe celý život nestaráte, maska vám nepomůže.