Jaký výplňový materiál do krabic je nejlepší


Otevíráte obchod se zdravou výživou a budete kromě kamenné prodejny mít k dispozici vlastní internetový obchod a odesílat zákazníkům zboží přepravními společnostmi? Nejste první, a zřejmě ani poslední, kdo se do tohoto typu podnikání směle pustí, ovšem rádi bychom vám připomněli, že budete potřebovat mít dostatečně velkou zásobu balicího a výplňového materiálu.

kartonová krabice

Jestliže se nyní pozastavíme nad výplňovým materiálem do krabic, naznačíme vám, že se v mnoha případech jedná o poměrně velký objem papíru či plastu, který je nutné vložit do kartonové krabice, aby odesílané zboží bylo chráněno při přepravě před poškozením. V tomto směru doslova kralují výplňové vzduchové polštářky.

medvídek v krabici

Nezaberou mnoho místa ve skladu – představte si, že máte ve skladu výplňový materiál do krabic, kde převládá kartonová vlna. Abyste ji uskladnili a měli ji k dispozici ve velkém počtu, musíte mít obrovský sklad, protože pomačkaný karton zabere spoustu místa. Tím pádem zbytečně platíte za pronájem prostor. Mnohem lepší řešení jsou vzduchové polštářky. Pořídíte si na ně stroj, který je bude nafukovat až přímo před balením do krabic z tenké plastové fólie, navinuté na roli. Tím pádem nepotřebujete velký skladový prostor, stačí docela malá místnost.

Ekologie – kde kdo se ohání ekologií a předhání se v tom, zda je lepší pro využití v balicí technice a logistice plast nebo papír. My bychom mohli jen stručně sdělit, že je také velmi důležité, kolik papíru nebo plastu pro balení odesílaného zboží spotřebujete. Jestliže se zaměříte na vzduchové polštářky, velmi rychle zjistíte, že největší objem výplně krabice obstará vzduch, uzavřený v tenkém plastovém obalu, a právě vzduch je tou nejekologičtější variantou balení předmětů, ať už balíte a posíláte lidem celozrnné špagety, lískové ořechy nebo třeba dámskou letní obuv.