Spojte přízemí s patrem


Máte vybraný pozemek?
Před samotnou stavbou domu je potřeba si vyřešit jak budete stavět. Někdo se vrhá do stavby svépomocí, někdo raději vkládá důvěru do stavební firmy. Ať už se rozhodnete stavět jakkoliv, neměli byste si vybírat dům jen podle toho co se vám líbí. Stěžejní je rozloha a tvar pozemku, kde bude váš nový dům stát. Některé pozemky umožňují stavbu bungalovu, což je dnes asi nejrozšířenější typ domu. Většina těchto domů je obdélníkového nebo čtvercového tvaru, ale lze se setkat i s půdorysem do L. Mějte na paměti že čím méně členitý dům, tím nižší cena za výstavbu.

moderní schody

Nenašli jste hezký pozemek?
Kdo by nechtěl hezký pozemek, který bude mít pravidelný tvar a dostatečnou rozlohu pro dům, který se vám líbí? Bohužel mnoho lidí chtělo stavět a tak je nabídka stavebních pozemků značně omezená. Může se stát že na vás vyjde menší pozemek, kam se váš vysněný dům prostě nevejde, ani kdybyste se sebevíc snažili. Při stavbě domu je také potřeba dodržet požadavky, které stanovuje stavební zákon, takže si nemůžete postavit úplně cokoliv vás napadne, ale musíte dodržet třeba procenta zastavěné plochy.

interiér schody

V případě že budete muset změnit typ domu, budete nejspíš muset upustit od přízemního bungalovu a jít do patrového domu. Mnoho lidí se patrovému domu vyhýbá, protože nechtějí v důchodě chodit do schodů. Lidé mají obavy že budou mít zdravotní potíže, které jim znemožní chůzi po schodech. Tak to ale vůbec nemusí být. Bez obav si můžete postavit patrový dům a pro svůj klid si můžete v přízemí nechat pokoj, který využijte třeba jako ložnici v důchodě. V případě patrového domu je nutné si vyřešit schodiště Kmkdesign. U menšího domu je lepší schody pojmout jako spoj mezi patry a využít i prostor pod nimi, kdežto u velkých domů bude nejspíš dostatek místa pro větší schody, které se mohou stát designovým prvkem celého domu.