Pronájem dodávky pro vodácký oddíl

Plánujete s přáteli vytvořit vodácký oddíl nebo alespoň zájmové sdružení či partu nadšenců, kteří rádi organizují skupinové či individuální vodácké zájezdy? Pak by se vám mohl hodit alespoň občasný pronájem přepravní dodávky. K čemu je takové vozidlo výhodné, a jak jej v terénu využít?

přepravní dodávka

Transport bagáže – dodávka z půjčovny dodávek v Praze 5 je ideální vozidlo pro přepravu zavazadel vodáků, kteří chtějí splouvat řeky v prázdných lodích, Tento postup má obrovskou výhodu vůči lidem, co si pronajímají lodě v půjčovnách, a jsou nuceni s sebou vláčet veškerou bagáž po celou dobu plavby v lodních vacích či plastových barelech. Prázdnou loď oceníte zejména při přenášení nesjízdných jezů, hmotnost prázdné kánoe je totiž „jen“ cca 35 kg, zatímco hmotnost plně naložené lodě se již může přiblížit jednomu metráku.

lodě na říční hladině

Mikrobus pro přepravu osob – když se lidé na vodu přepravují vlakem, autobusem nebo vlastními auty, bývá v tom chaos a tu a tam se na někoho čeká, někdo někde bloudí atp. Když jedou všichni v jednom autě, tyto problémy v podstatě odpadají.

Přeprava lodí – jestliže má dodávka tažné zařízení, je možné za ni připojit vozík pro přepravu lodí. Ten obvykle šest až osm plavidel najednou, o čemž se můžete přesvědčit v některých půjčovnách lodí.

Komplexní služby – někteří lidé vyžadují služby na klíč, které mohou obnášet celou řadu úkonů. Například se rozhodnou, že chtějí splouvat řeku Ohři, ale po dvou dnech, kdy se prohloubí sucho a řeka se stává téměř nesjízdnou, je nutné změnit původní plány a z Kynšperku nad Ohří se pak veškeré osazenstvo přesouvá na regulovanou Vltavu, která mívá stabilní průtok i v období sucha, a to díky přehradě Lipno. Tehdy se hodí jak dodávka pro transport lodí, tak i mikrobus pro přepravu osob, protože jízda vlakem by z Kynšperku do Vyššího Brodu znamenala náročný přesun po dobu mnoha hodin.