Neschválili vám hypotéku?


Pozemky, domy a byty, které ještě pár let zpět byly za polovinu dnešních cen, dnes stojí a dost víc. Za garsonku v Praze dáte i 10 milionů, záleží na lokalitě, stavu a velikosti. Nemovitosti zdražily o desítky procent a mnoha lidem se tak definitivně uzavřela cesta z vlastnímu bydlení. Průměrný zaměstnanec s průměrnou mzdou má dnes problém na hypotéku dosáhnout. Banky zpřísnily podmínky, za kterých hypotéky schvalují. Je potřeba mít naspořenou poměrnou částku, žadatel nesmí mít jiné úvěry ani předchozí exekuce natož insolvenci.

dům smlouva

Kvůli vyšším požadavkům klesl počet poskytnutých hypoték a logicky se ochladil i zájem o ně. Protože banky žijí z příjmů z poskytnutých finančních produktů a z jejich úroků, byly nuceny podmínky pro poskytování hypoték opět zmírnit. Ani tak ale každý hypotéku nedostane. Mít vlastní bydlení je přitom jediná jistota i s hypotékou, protože pro poskytnutí hypotéky jste povinni mít sjednané pojištění pro případ výpadku příjmů.

peníze bydlení

Mnoho lidí ale nechce svůj sen o vlastním bydlení vzdávat, a tak zkouší žádat různé pochybné instituce. Lidé bděte Hypotekybezregistru a pořádně si pročtěte nejen podmínky, za kterých daná firma úvěry poskytuje, ale především si ověřte o kolik peněz přeplatíte. Také si zjistěte jaké zkušenosti s danou firmou mají lidé, kteří si u ní nakonec úvěr vzali. Některé firmy jsou nespolehlivé a člověk u nich snadno přijde nejen o peníze ale i o bydlení. Proto je nutné si firmy ověřovat, abyste nakonec nezaplakali.

Mít vlastní bydlení je lepší z mnoha důvodů, a proto jej lidé volí častěji. Dokud budete úvěr platit, nikdo vás z bytu nemůže vystěhovat, což se u nájmu děje celkem často. Jakmile vám majitel neprodlouží smlouvu, můžete se snadno ocitnout na ulici, protože další bydlení neseženete okamžitě. Navíc když budete vlastnit nemovitost, zajistíte bydlení svým dětem.