Napřed sídlo, potom firma

Aby mohl někdo realizovat své sny a touhu po podnikání, musí mít pochopitelně svou vlastní firmu. Kdo firmu nemá, nepodniká. Ale každý, kdo už si někdy firmu zkoušel založit, vám potvrdí, že k tomu nestačí jenom oběhnout několik úřadů a vyřídit trochu té byrokracie. Ještě dříve, než se někdo pustí do obíhání úřadů, si tento musí sehnat i místo, které je označováno jako firemní sídlo. I když ještě nebyl učiněn ani první krůček na cestě k založení firmy, musí už takové sídlo k dispozici být. A to proto, že bez něj nikdo neuspěje ani formálně, úředně, ani následně prakticky.

obchod zvenku

Úřady už během zakládání firmy potřebují vědět, kde tato bude sídlit. Aby věděly, kde ji najdou, kde ji mohou kontaktovat a později třeba i kontrolovat. A takovou adresu později musí znát i možní zákazníci, aby věděli, kam se v případě zájmu obracet.

A že si mají nastávající podnikatelé nějakou kancelář nebo jiný podobný objekt koupit a v tomto si své firemní sídlo zřídit? Teoreticky se dá souhlasně přikývnout. Tak by to mohlo fungovat. Ale je tu problém, jímž je někdy nedostupnost a ještě častěji finanční nezvladatelnost takového řešení. Vhodných objektů nebývá dost a tyto jsou i drahé tak, že si je prostě mnozí z nás nemohou dovolit koupit.

obchod zevnitř

A jak potom podnikat, když je pro někoho firemní sídlo nad jeho finanční nebo jiné možnosti? V takovém případě by to někomu mohlo připadat beznadějné. Ale bez šance tu není nikdo. Je totiž možné využít i virtuální sídlo Praha 5, které spočívá v podstatě v tom, že si budoucí podnikatel zřídí a pak platí pouze firemní adresu a některé další služby v dokonalém cizím objektu.

To je lukrativní a snadno dostupná možnost, jak sehnat firemní sídlo a tím i možnost podnikat. A na rozdíl od kupování si objektů pro tento účel nejde u virtuálních sídel ani o nijak drahou záležitost. Spíš právě naopak.