Kotvičníkový čaj napomáhá (nejen) hormonální rovnováze


Dokud je člověk mladý, ve věku kolem dvaceti let, a netrpí závažnými dědičnými poruchami, a je celkově zdráv, velmi snadno se může zapojit do tělesných i duševních aktivit. Organismus se poměrně rychle regeneruje a nabírá sílu, stačí se dobře prospat a rozumně stravovat a máte pocit, že vás nic nemůže ohrozit, a že si se vším poradíte.

kořen adaptogenních bylin

Jak jde čas, lidské tělo se začíná více opotřebovávat, regenerace již není tak rychlá a v organismu se ukládají i cizorodé látky. Veškeré tělesné pochody pak již nefungují na sto procent a vnímáme, že již zkrátka nejsme mladíci. Domníváte-li se však, že lidské tělo bylo konstruováno, aby se dožívalo doslova trapně nízkého věku sta let, pak se hluboce mýlíte. Bylo již prokázáno, že by bylo možné dožívat se i jednoho tisíce let, jen vědět, jak na to.

kořen Ženšenu

Jedním ze základních kroků by mohlo být pochopení principu výživy a detoxikace organismu. Jestliže je totiž tělo zanesené odpadem a vy dodáváte buňkám živiny, nemohou je přijmout v plné síle, proto je zapotřebí tělo současně vyživovat a čistit. Kromě vhodné životosprávy se k tomu mohou hodit zejména bylinky v podobě čajů a tablet, vhodně zvolené a zařazené. Jedny z nejúčinnějších jsou již po staletí tzv. adaptogeny, kam patří například Kotvičník čaj darka-shop.cz, Maca peruánská nebo indický či korejský, případně sibiřský Ženšen.

Adaptogeny působí v organismu komplexně, tělo vyživí i zbavují toxinů, pomáhají udržet hormonální rovnováhu a napomáhají i se stresem, což je jeden z nejsilnějších současných strašáků lidstva.

Nezapomínejte na správnou životosprávu

Pouze s bylinkami to ale nepůjde, musíte se více věnovat zdravé stravě a navštěvovat specializované prodejny takto zaměřené. Vyměňte bílé pečivo, maso a rafinovaný cukr za ovoce, zeleninu, ořechy, luštěniny a celozrnné obiloviny, a hlavně ve svém úsilí setrvejte.