Koberce ano nebo ne?


Koberce mohou opravdu významně zvýšit komfort bydlení. Ne nadarmo lidé mívají koberce u pohovek, kde tráví spoustu času s rodinou. Koberce tepelně izolují, a zejména jsou vhodné do domácností s malými dětmi. Většina lidí si na podlahy vybírá dlažbu nebo vinyl, což jsou ale poměrně studené materiály. Sedět pár hodin u kávy s návštěvou na gauči kde je vám zima na nohy není nic příjemného. A právě z toho důvodu si část lidí koberec ponechala alespoň pod gaučem.

vysavač koberec

Koberce jsou navíc velice hezkým designovým doplňkem, který se dá sehnat v nepřeberném množství velikostí a designů. Koberce se vyrábí z různých materiálů a mají různě dlouhý vlas. Obecně vzato koberce s delším vlasem se hodí třeba do ložnice, koberce se středně vysokým vlasem jsou vhodné právě pod pohovku, a koberce s nízkým vlasem jsou spíše zátěžové a hodí se do hal nebo chodeb.

Problém je s čištěním
Koberec je tkanina, a většinou se nesmí prát v pračce. Proto nastává problém s tím jak koberec vyčistit. I když si vyberete tmavší koberec, alespoň jednou za rok byste ho měli pořádně vyčistit. Jenže jak na to? Ideální je nechat jej profesionálně vyčistit, protože v takovém případě se nemusíte bát poškození koberce od nesprávně vybraného čistidla.

Máte dražší koberec a bojujete s tím že je plný skvrn? Stane se to hned, a je jedno jestli koberec znečistil dospělý, dítě nebo třeba pes. Sedět nad špinavým kobercem asi nechce nikdo. V takovém případě určitě využijte profesionální čištění vlněných koberců, ke kterému používáme šetrné ale velice účinné čisticí prostředky.

koberec gauč

Vyčistíme nejen vaše koberce, ale i sedačky, polstrování na židlích nebo třeba matrace. Díky naší práci budete mít koberce i potahy zase jako nové. Stačí jednou za rok využít naše služby a těžce udržované povrchy budou opět zářit čistotou. Zavolejte nám, vaše koberce u nás budou v dobrých rukách.