Kam si jít pro půjčku?

Peníze jsou něco, co my lidé ke svojí existenci nevyhnutelně potřebujeme. Nebo vy si snad dokážete představit, že byste se ve své každodenní realitě uměli bez peněz obejít? Nedokážete, že? Stejně jako si to nedokážu představit ani já nebo kdokoliv jiný.

Peníze potřebujeme, o tom není sporu. Někdo kvůli svým vlastním výdajům, někdo třeba proto, aby měl co investovat do podnikání. A někdy jsou to opravdu velké peníze. Tak velké, že se shánějí jenom docela těžko. A někdy se jich vůbec nepodaří zajistit dostatek. A když jich máme my lidé méně, než kolik jich potřebujeme, máme to bohužel docela špatné. Musíme oželet někdy to a někdy to, a případně ani podnikání bez peněz žádoucně nevzkvétá, ale spíše hyne.

jedna mince

Peníze jsou tedy nutnost. A když nám ty naše nestačí, co nám zbývá jiného, než si je aspoň půjčit, že? Jak jinak bychom to mohli zvládnout?

Ale o půjčce se sice snadno mluví, jenže se tato jenom nesnadno získává. Je skutečností, že ti, kdo peníze mají, je půjčují těm, kteří jim dokážou prokázat schopnost splácet, a ne vždycky jde zrovna o ty, kdo je nejvíce potřebují. Ti, kdo mají nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků, často půjčku nedostanou. Nikdo v jejich případě nechce riskovat ztrátu v případě platební neschopnosti dlužníků.

mnoho mincí

Ale hypotéka po insolvenci se i přesto často sehnat dá. I když jsou tu určité pochybnosti o dokonalosti žadatelů. Protože když tito dají jako záruku splácení aspoň svoji nemovitost, je jisté, že se nebankovní společnosti její peníze určitě vrátí. I kdyby se taková nemovitost měla prodat. A proto je dobře, pokud zájemci o půjčku, kteří mají daleko k dokonalosti, požádají rovnou o nebankovní hypotéku. Proč by měli ztrácet čas někde jinde, kde by jim možná nevyhověli, když právě zde mohou mít všechno hned a naprosto pohodlně, bez rizika, že neuspějí, pokud snad budou jejich kvality shledány jako nedostatečné?